Okolica

 

plaża 3                                 MRZEŻYNO
Mrzeżyno
 
to miejscowość letniskowa z portem rybackim położona przy ujściu Regi, zamieszkała przez 1600 stałych mieszkańców, posiadająca ok. 6800 miejsc noclegowych. Mrzeżyno oferuje turystom szeroką plażę ze strzeżonymi kąpieliskami, piękny nadmorski las oraz piękny zmodernizowany port rybacki.Mrzeżyno gospodaruje plażą o blisko 11-kilometrowej długości, która jest wyjątkowo szeroka, miejscami dochodzącą do 80-90 metrów z łagodnymi wydmami porośniętymi nadmorską roślinnością.Mrzeżyńska plaża jest jedną z najbardziej malowniczych na Pomorzu Zachodnim. Tylko nieliczne kąpieliska w Polsce mogą pochwalić się tak szerokimi plażami. Kąpielisko w Mrzeżynie słynie z dbałości o bezpieczeństwo turystów, środowisko oraz czystość wody, co wielokrotnie potwierdzone już było otrzymaniem certyfikatu „Błękitna Flaga”. To wysokie wyróżnienie przyznawane obiektom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych. roku 2014 mrzeżyńska plaża została oceniona m.in. przez dziennikarzy gazety „Fakt” jako jedna z pięciu najlepszych plaż w kraju. Ocenie podlegał m.in. poziom zatłoczenia, czystość wody, infrastruktura oraz atrakcje przygotowane z myślą o turystach chcących wypocząć nad polskim morzem.port 4

 Mrzeżyno DAWNIEJ

                                                                      OŚRODEK
Dom Wypoczynkowy MARKO POLO usytuowany jest w pobliżu centrum miejscowości letniskowej, z jednoczesnym położeniem w porcie, przy ujściu Regi do morza, po jej wschodniej stronie. Widać stąd brzeg zachodni rzeki oraz piękne MORZE BAŁTYCKIE. Teren ośrodka jest zamykany. Od północy i wschodu otoczony jest wieloletnimi drzewami liściastymi lasu nadmorskiego.  Ulica, przy której leży ośrodek wiedzie tylko do portu. Nie ma tu, więc znaczącego ruchu pojazdów; wokół obiektu można natknąć się na wszelkie atrakcje handlowe i turystyczne wybrzeża.

W budynku znajduje się restauracja Bistro MARKOPOLO , w której można zasmakować wyśmienitej polskiej kuchni z domowymi obiadami. 

Od strony południowej, na wysokości pierwszego piętra, wzdłuż całego budynku rozciąga się bezwietrzny, duży słoneczny taras z leżakami do opalania dostępny dla wszystkich naszych Gości. W odrębnym budynku – w świetlicy, znajduje się kącik do zabaw dla dzieci oraz sauna. Na podwórzu znajdziemy również piaskownicę oraz zjeżdżalnie dla najmłodszych. W pobliżu znajduje się pizzeria, lodziarnia, smażalnie ryb. We własnym zakresie można urządzić sobie na terenie obejścia grillowanie. W sąsiedztwie aleja spacerowa, Kościół, apteka.

MARKO POLO Dom Wypoczynkowy

                                                                OKOLICA
W pobliżu ośrodka znajduje się pizzeria, lodziarnia, smażalnie ryb. W sąsiedztwie aleja spacerowa, kościół, apteka. Jednostki pływające w pobliskim porcie w Mrzeżynie umożliwiają wszechstronne poznanie morza – od rejsów pasażerskich po kwalifikowaną turystykę wędkarską i nurkową, wyprawy na dorsza. Ujście rzeki Regi zachęca również do wędkowania na wodach morskich z brzegu i falochronów. Port przyciąga także smakoszy świeżych ryb. Na przystani, bezpośrednio z łodzi rybackich, można kupić najlepsze na wybrzeżu ryby. Na miłośników aktywnego spędzania czasu czekają nowoczesny kompleks sportowy z halą widowiskowo-sportową (m.in. siłownia, squash, fitness, ściana wspinaczkowa), spływy kajakowe rzeką Regą oraz jazda konna. W pobliskim ośrodku znajduje się ogólnodostępny  basen rekreacyjny.


PORT

Port MRZEŻYNO

 

 NASZYMI GOŚĆMI BYLI

  • aktor Krzysztof Kolberger, Roman Rogowiecki, zespół Sistars, Jerzy Porębski, Andrzej Korycki.